English version

Częste pytania

1. Czy posiada pan zezwolenie z kurii biskupiej na fotografowanie i filmowanie w kościołach i obiektach sakralnych?

Tak

2. Czy prowadzi pan swoje usługi tylko w swoim regionie?

Jesteśmy w stanie dotrzeć do każdego zakątka świata.

3. W jakiej formie otrzymujemy zdjęcia?

Zdjęcia możecie otrzymać zarówno w formie albumu książki jak również w postaci tradycyjnego albumu z wklejonymi zdjęciami jest to zależne tylko i wyłącznie od was.

4. Ile zdjęć wykonuje pan w trakcie reportażu ślubnego?

To zależy od ilości gości oraz od tego jak ci goście się bawią, tak więc na weselu z 50-80 gośćmi robię około 1500 zdjęć, jeśli zaś wesele jest na więcej niż 100 gości tych zdjęć jest około 2500.

5. Czy jest możliwość otrzymania zdjęć na płycie DVD?

W formie prezentacji (tylko do przeglądania) otrzymujecie zdjęcia na DVD gratis, jeśli chcielibyście pliki w pełnej rozdzielczości wtedy jest to dodatkowo płatne.

6. Ile trwa sesja plenerowa?

To zależy ile ujęć z takiej sesji chcecie mieć, jeśli to ma być do 10 ujęć to można ją wykonać nawet w godzinę zakładając że zdjęcia będą robione na miejscu, na zrobienie około 20 ujęć trzeba zarezerwować 2-3 godziny. Idealną sytuacją jest ta gdy na sesję plenerową decydujecie się w inny dzień wtedy wybieramy kilka różnych miejsc robimy wtedy ok 50 ciekawych ujęć, taka sesja zajmuje ok 4-5 godzin w zależności w jakiej odległości oddalone od siebie są wybrane miejsca.

7. Czy gdy sesja plenerowa jest w innym dniu musi być identyczna fryzura jak w dniu ślubu?

Wręcz przeciwnie, z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że gdy pani młoda miała w czasie pleneru inna fryzurę czuła się bardziej swobodnie oraz wyglądała bardziej naturalnie nie mniej zależy to tylko i wyłącznie od podejścia pani młodej.

8. Kto wybiera zdjęcia do albumu?

Część par zdaje się na moje doświadczenie dając mi tylko pewne wytyczne, reszta robi to sama co zazwyczaj trwa troszeczkę dłużej.

9. Jeśli wybieramy zdjęcia w formie tradycyjnej to czy możemy dostarczyć własny album?

Tak wtedy cena będzie pomniejszona o koszt albumu.

10. Czy możemy zamówić same odbitki bez albumu?

Nie ma najmniejszego problemu wtedy też odliczamy koszt albumu.

11. Jakie albumy pan poleca?

Polecam albumy droższe ponieważ są trwalsze, albumy w przedziale cenowym do 40 zł zazwyczaj po krótkim czasie się rozklejają a to przecież ma być pamiątka na całe życie, lepiej więc trochę więcej zainwestować niż później żałować.

12. W jaki dzień jest robiona sesja plenerowa gdy decydujemy się na nią w innym terminie?

Sesja taka jest robiona w najbliższym dogodnym terminie w ciągu tygodnia lub w weekend z tym że soboty i niedziele mam zazwyczaj zajęte ponieważ jestem na ślubach.

13. Kto decyduje o miejscu na plener?

Wspólnie z parą młodą ustalamy to przed ślubem, lub jeśli plener jest wykonywany w innym terminie może to być ustalone po uroczystości.

14. Jak długo trwa zmontowany film?

Zazwyczaj film z pierwszego dnia trwa 2 godziny a z drugiego 1 godzina, jednak materiału jest zawsze więcej więc nie ma problemu żeby film trwał dłużej.

15.Czy początek filmu tzw czołówkę możemy wymyślić sami?

Nie ma z tym żadnego problemu trzeba mnie jednak poinformować o tym przed ślubem.

16. Czy sami możemy wybrać muzykę do filmu?

Jak najbardziej jest to nawet wskazane ponieważ film z waszą ulubioną muzyką będzie wam sprawiał najwięcej przyjemności.

17. Ile czeka się na film i zdjęcia?

Film jest oddawany po około 2 miesiącach natomiast zdjęcia po około 6 tygodniach w zależności od wybranej opcji. Jednak z przyczyn losowych czas ten może się wydłużyć. Staramy się jednak dotrzymywać terminów.

18. Kiedy płacimy?

Podczas podpisywania umowy jest wpłacana zaliczka 200 zł za filmowanie oraz 200 zł za fotografowanie bezpośrednio po ślubie wpłacacie połowę ceny końcowej wliczając w to zaliczkę a resztę podczas odbioru finalnego produktu.